M HUNCHO - CO SE SKRÝVÁ POD MASKOU?

Pamatuji si moment, kdy jsem poprvé uslyšel M Huncha. Bylo to minulý rok v Londýně, seděl jsem na zahradě řadového britského domku. Zatímco jsem byl zahalen oblakem zeleného dýmu, dostala se mi do sluchátek skladba Tranquility.

„Co bys dělal, kdyby nebylo hudby?” „Prodával bych dál drogy na ulici, nakonec ta hudba byla lepší volba, ne?” - Vice Interview

Pamatuji si moment, kdy jsem poprvé uslyšel M Huncha. Bylo to minulý rok v Londýně, seděl jsem na zahradě řadového britského domku. Zatímco jsem byl zahalen oblakem zeleného dýmu, dostala se mi do sluchátek skladba Tranquility.

" I'm pouring my heart on a trap instrumental

I went through some shit that fucked up my mental"

- M Huncho Tranquility

Tohle jsou slova, která otevírají skladbu. Zároveň mi otevírají dveře do nové hudební diskografie. M Huncho si mne získává svojí podmanivou atmosférou a mrazivými texty.

"And I hit rock bottom, and it was the best thing that ever happened to me

The level of affection I gave others, got me thinking that there's no guarantee"

- M Huncho Rock Bottom

Takhle už pokračuje refrén další skladby. Chladné věty plné smutku, nedůvěry a nejistoty jsou servírované formou uhlazených, melodických, trapových linek. Tyto linky často zacházejí až do potemnělých pasáží, které jsou nepochybně ovlivněné jižanským, leanovým zvukem. M Huncho ještě přidává svůj nenapodobitelný auto-tune a hutné 808’s.

„Jako mladý jsem dělal spoustu špatných věcí. Můj jediný cíl v životě bylo nedostat se do vězení.” - No Jumper Interview

M Huncho dlouhodobě skrývá svou tvář a identitu za svou ikonickou maskou. Tento trend v rapovém průmyslu je rozšířen po celé Velké Británii. Interpreti nejčastěji skrývají svou identitu z důvodu svých nelegálních aktivit. (viz. SL, LD, CB)

Ovšem to není případ zde. Na otázku ohledně své masky M Huncho jasně odpověděl:

„Nedělám hudbu kvůli slávě, abych získal status celebrity. Záleží mi na rodině a svých nejbližších, nic jiného mne nezajímá. Všechno ostatní může dnes přijít a zítra je to pryč."

- Rozhovor pro Vice.com

Maskou zaručuje pomyslné bezpečí nejenom sobě, ale i všem svým blízkým před září reflektorů. M Huncho v dalších konverzacích působí velmi vyrovnaně. Mluví o lásce k muzice, osobním růstu a rozvoji, rodině a podpoře mladých umělců.

"I went for mama to the discount store

I changed that discount to a department store"

- M Huncho Bando Ballads

Stále se snažím poslepovat všechny střípky, abych vám vysvětlil, proč právě M Huncho je tak zajímavou postavou. Ve svých asociacích ho dokážu popsat snad jen tím, že je to tvůrce trapových/drillových balad ze severního Londýna. Chladný, mysteriózní poet špinavých ulic, připomínající záporáky z komiksu. V jednu chvíli rapová gorila glorifikující své nakupování nejdražších módních kousků v Paříži. Na druhou stranu rapový symbol, snažící se v rozhovorech šířit pozitivní myšlenky a být inspirací pro mladé.

„Zamýšlím se hlouběji, za hranice hudby. Mluvím tady o formování celé kultury, ve které se pohybujeme." - VICE.COM INTREVIEW