MAGAZINE by KOLEKTIV X

NEJZÁSADNĚJŠÍ MOMENTY ČESKÉHO RAPU 2020

Komu patřil tento rok na české, rapové scéně? Které desky byly rozhodující a co můžeme do budoucna očekávat? Daniel Nádler v tomto článku shrnul a doporučil za rok 2020 ty nejzásadnější rapové momenty, postavy a desky.

Smack, Viktor Sheen, Yzomandias, 58g, Hugo Toxx, Pain, Icy L, Nik Tendo, CA$HANOVA Bulhar a mnohem více.

Které umělce sledovat v roce 2021? by Kolektiv X

O jakých jménech v příštím roce uslyšíme a co nás čeká? Od rapu, r&b přes pop nebo alternativu. Daniel Nádler a Rudolf Lehký ve spolupráci dali dohromady za Kolektiv X playlist plný svěží a nové hudby, která má potenciál udávat hudební směr v roce 2021.

Rohony, 58g, The Musa, Good Times Only, The Clumsies, Pablo's, WEN, Donnie, Tea Sofia, Eli, Čaba Laciga, OFF CULTURE, Hard Rico, Vercetti, Shaka nebo Josef K.

VÁNOCE V (T)RAPU (2020) by Kolektiv X

Rapové Vánoce? Kolektiv X přináší playlist plný netradičních rapových koled. Nabourej si klasickou vánoční atmosféru tímto fresh výběrem!

Tyler The Creator, Chance The Rapper, Gucci Mane, Kanye West, Lil Jon nebo Outkast a mnohem více..

UK RAP ESSENTIALS (2020) by Kolektiv X

Kolektiv X připravil fresh playlist na víkend. Výběr zásadních tracků, které formovaly a definovaly letošní zvuk rapové vlny ve Velké Británii.

Headie One, Skepta, Dutchavelli, Aitch, SL, AJ Tracey, J Hus, Dizzee Rascal, Slowthai, Little Simz a mnohem více..

M HUNCHO - CO SE SKRÝVÁ POD MASKOU?

Pamatuji si moment, kdy jsem poprvé uslyšel M Huncha. Bylo to minulý rok v Londýně, seděl jsem na zahradě řadového britského domku. Zatímco jsem byl zahalen oblakem zeleného dýmu, dostala se mi do sluchátek skladba Tranquility.

ZÁSADNÍ DESKY DEKÁDY

BDTF je hudební vrchol tvorby Kanyeho Westa a deska, která se zapsala do síně rapových dějin na několik let dopředu. Mistrovské dílo, kde Kanye West nechává proniknout posluchače mezi své nitky kreativity a šílenosti. Nahý nechal svět náhlednout do svého nitra a své složité mysli skrze již ikonické skladby jakými jsou Runaway nebo třeba Blame Game.

KOLEKTIV X